Hami Mandıralı’dan Arda Güler’e: Türkiye’nin en yeteneklisi, aslan kardeşim

Trabzonspor’un efsane futbolcularından Hami Mandıralı, Kocaeli’nin Gebze ilçesinde katıldığı bir etkinliğin ardından açıklamalarda bulundu. Mandıralı “Bana göre şu an Türkiye’nin en yetenekli oyuncusu Arda Güler. Bu yetenek daha da büyüyecek. Türk futbolu ondan çok şey kazanacak” dedi.

Mandıralı, kendi dönemleriyle kıyaslandığında günümüzde yetenekli futbolcuların nadiren çıktığını söyledi ve Tanju Çolak ve kendi jenerasyonlarında daha yetenekli oyuncuların bulunduğunu savundu. “Şu an benim için en büyük oyuncu olacak aday Arda Güler. Müthiş oyuncu. Onu izlerken keyif alıyorum” diyen Mandıralı, genç futbolcuyla telefon üzerinden zaman zaman görüştüğünü ve tecrübelerini aktardığını belirtti.

“İnşallah böyle devam eder. Yüreği ve kalbi değişmez. Bu yeteneklerinin üstüne koyarak gider. Oynayarak daha güçlü olacağını düşünüyorum” değerlendirmesinde bulunan Mandıralı, Arda’nın maç süresi alması gerektiğine işaret etti.

‘EN YETENEKLİSİ’

Hami Mandıralı, genç sporcunun süre almadığı takdirde güçlenemeyeceğini vurguladı. Arda’nın, UEFA Avrupa Ligi son 16 turu rövanşında Fenerbahçe’nin 1-0 yendiği Sevilla maçındaki performansına dikkati çekerek, şunları kaydetti:

“Bakıyorsun yaptığı şeylere, bunlar yapacaklarının garantisi. Ben çok keyif aldım Arda’dan. Bana göre şu an Türkiye’nin en yetenekli oyuncusu Arda Güler. Annesinden, babasından Allah razı olsun böyle evlat yetiştirdikleri için. Bu yetenek daha da büyüyecek. Türk futbolu ondan çok şey kazanacak. Belki de Avrupa’da oynayacak. Çok büyük takımlarda oynayacak ender yeteneklerden biri. Onu öpüyorum. Arda bu yolda devam et ve çok çalış. Aslan kardeşim.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir