Kalem, boya, kurşun kalem: İşte , kıyafetlerden “okul” lekelerinden nasıl kurtarırsınız?

Okul kıyafetlerindeki kalem izleri bir çok yöntemle silinebilir: Çocuğun okul forması üzerindeki tükenmez kalem, keçeli kalem ve kurşun kalem lekelerinin katı kurallara uyularak çıkarılması gerekir,aksi takdirde giysinin mahvolabilir.

Tükenmez kalem lekesinde Hiçbir kimyasalın izleri ovalanmamalı. Çamaşır makinesi kiri çıkaramıyorsa alkole batırılmış bir bez kullanmalısınız. Lekeye alkol bazlı bir ev malzemesi sür. El dezenfektanı, tuvalet ispirtosu (izopropil alkol) ya da ucuz saç spreyi gibi alkol içeren ev malzemeleri iyi seçeneklerdir. Lekeyi kaplamaya yetecek kadar ürün kullan.

Kumaşı 10 dakika beklet. Temizlik malzemesinin lekeye işlemesine izin ver.

Kumaşa içilen alkolden dökme. Bu tür alkol, lekeyi çıkarmaz.

Alkol bazlı olmasa da, oje çıkartıcısı da lekeleri etkili şekilde çıkarabilen bir ev malzemesidir.

Kurşun kalem lekesini çıkarmak için renksiz bir silgiyle ovmanız yeterlidir.

Guaj boyalar basınçlı su altında tutulmalı, ardından giysi normal ağartıcı ile yıkanabilir.

Yağ bazlı keçeli kalemdeki lekeleri çıkarmak için iki fazlı misel suyu idealdir: süngeri bununla nemlendirin ve emici hareketlerle önce süngeri, ardından kuru bezi kullanın. Lekeyi çıkardıktan sonra giysiyi çamaşır deterjanıyla yıkayın.

Bu yüzden okul lekeleriyle savaşmak o kadar da zor değil. Sadece soğukkanlılığınızı korumanız ve temizlik kurallarını hatırlamanız gerekiyor. Yukarıda malzemeler tüm hazırlıklar mutlaka mutfağınızda ya da tuvalet masanızdadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x