Meteorik Tahmin: Bu Altcoin Yatırımcılarını Milyonerler Yapabilir!

Paranızı ayı piyasalarında kazanırsınız, boğa piyasalarında ne kadar kazandığınızı görürsünüz. Bu özlü sözle giriş yapan kripto analisti Stu L, kripto milyoneri olmak isteyenler için bir altcoin seçiyor ve bazı hesaplamalar yapıyor.

Polygon’un (MATIC) tarihsel performansı

Milyoner olmak için kesin bir MATIC miktarına gelmeden önce Polygon’un buradan nereye gidebileceğini anlamamız gerekiyor. Bunun için de önce nerede olduğunu anlamamız lazım. Çoğumuz yüzbinlerce MATIC tutan balinalar değiliz. Yani bu, Polygon milyoneri olmak için büyük bir fiyat hareketi görmemiz gerekeceği anlamına geliyor. Ama olabilir!

Bu nedenle, Polygon’un kendi belirttiği hedef, kriptoda 3 numaralı proje olmak. Bu, yalnızca Bitcoin ve Ethereum’un arkasında olmayı hedeflediği anlamına geliyor. Şu anda, işte piyasa değerleri:

  • Bitcoin 544 milyar dolar
  • Ethereum 212 milyar dolar
  • Polygon 10 milyar dolar

Bugün, Polygon 10 numaralı altcoin projesi. 79 milyar dolarla mevcut 3 numara Tether. Yani başka hiçbir şey değişmezse, Tether’i geçmek için Polygon’un 6x’e veya neredeyse 8 dolarlık bir fiyata ihtiyacı olacak. Bunlar da tatlı kazançlar olur. Ancak, ‘hiçbir şey değişmezse’ gerçek olmadığını biliyoruz. İşler her zaman değişir ve büyük bir boğa piyasasında Polygon ne kadar kazanabilir? MATIC’in toplam arzı 9,8 milyar olup, 9 milyarı dolaşımda. Yani 1,09 dolardan 7,80 dolara bir hareket bize bugün Tether’den daha yüksek bir değer verecek.

2019’daki tüm zamanların en düşük seviyesi 0,0031 dolar. O günler çok geride kaldı. Ancak tüm zamanların en yüksek seviyesi, Kasım 2021’deki büyük boğa piyasası zirvesinin hemen ardındaydı. Aralık 2021’in en yüksek seviyesi 2,88 dolardı. Ve bu bizim için buradan %150 güzel bir kazanç olur.

Ancak Polygon tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşıp milyonerler yapabilir mi? Evet, evet yapabilir!

Altcoin grafikleri ne diyor?

Teknik Analiz ekibimizden Polygon’a bakmasını istedik ve söyledikleri şuydu: “…Önceki döngünün zirvesi olarak 2,88 dolar ve önceki döngünün alt kısmı olarak 0,32 dolar görürsek, bir sonraki boğa koşusunda MATIC muhtemelen 1.30, 1.60, 1.90, 2.33 ve 2.88 dolara doğru yönelecek. Bir önceki yüksek seviye olan 2,88 doları aşmak, MATIC’i uzun vadede 4,46 dolar ve 7,02 dolara (önceki ATH’nin 2,4 katı) getirebilir.”

Ve grafiklerin ne söylediğini bilmek faydalıdır. Onlardan çok şey öğrenebilirsiniz. MATIC’in de bundan daha yukarılara çıkacağına inanıyorum. Yani, MATIC ve ETH arasındaki 5 yılı aşkın tüm zamanların grafiğine bakıldığında, MATIC, ETH’ye karşı %72 önde. Bu, boğa piyasasında ETH yükseldiğinde Polygon’un daha da yükseleceği anlamına geliyor.

Piyasa değerlerimize baktığımızda, ETH için 212 milyar dolarımız ve Polygon için 10 milyar dolarımız var. ETH’nin bir boğa piyasasında 1 trilyon dolarlık proje olabileceğini ve 4x yapabileceğini düşünüyor musunuz? Çünkü ben yapıyorum. Bitcoin en yüksek seviyesinde 1 trilyon dolara ulaştı ve bankalardan uzakta güvenli bir sığınak haline geldikçe bunu aşması gerekiyor.

Bitcoin 10 trilyon dolara ve Ethereum 1 trilyon dolara ulaşabilir mi? Olabileceğine bahse girerim. Ve 5 yılı aşkın bir süredir, bu grafik bize MATIC’in Ethereum’a karşı değer kazandığını söylüyor. Öyleyse ETH 4x yaparsa, Polygon 4x’ten ne kadar fazlasını yapabilir?

Ne kadar MATIC = 1 milyon dolar?

Yani, aşağıdakilere dayanan boğa argümanlarımızı gördünüz:

  1. Piyasa değeri büyümesi.
  2. Piyasa değeri hakimiyeti.
  3. Teknik analiz.
  4. Ethereum’a karşı zaman içinde büyüme.

Ve MATIC’in yılın en iyi seçimlerimizden biri olduğunu biliyorsunuz. Peki ne kadar MATIC almamız lazım? Önümüzdeki 2-5 yılda MATIC’in 40-60 dolara çıkacağını öngörüyoruz. Bu, Polygon’un 400-600 milyar değerinde olacağı anlamına geliyor. Bu da Bitcoin’in şu anda bulunduğu aralık.

Yani 40 dolarda, bu 25.000 MATIC’e ihtiyacınız olacağı anlamına geliyor. Ya da MATIC milyoneri olmak için yelpazemizin üst ucunda 16.666 ile 25.000 MATIC’e ihtiyacınız olacak.

Makaledeki görüşler ve tavsiyeler analiste ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak, yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı tavsiye ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir