Silvergate Bank ağır bir bedel ödüyor

Piyasa araştırmaları yapan Bianco Research’e göre Silvergate, kriptoda oldukça önemli bir yere sahipti. Kripto dostu olması sebebiyle geleneksel bankalardan daha fazla baskı altındaydı.

Perşembe günü CoinDesk TV’nin First Mover programına katılan Jim Bianco, “Silvergate’in her açıdan mükemmel olması bekleniyordu ama bunu yapamadılar. Şu anda ise bunun bedelini ödüyorlar.” ifadelerini kullandı.

Bianco, Kasım 2021’deki zirvesinden bu yana yüzde 98 düşen Silvergate hisselerinin, daha da düşmesinin muhtemel olduğunu belirtti.

Silvergate Capital Corp . üyelerinden La Jolla, piyasadaki koşullar dolayısıyla bankanın “gönüllü” bir likidite gerçekleştirdiğini açıklamıştı.

Bu yüzden yaşanan gelişmeler, kripto borsası FTX ve kurumsal ortağı Alameda Research’ün çöküşüyle ilişkilendirilebilir.

Ancak Bianco, kripto endüstrisini daha da zor bir dönemin beklediğini düşünüyor. Geleneksel bankalar, güven kuralı altında faaliyet gösterdiğinden artık sorumlu bir şekilde hareket etmek zorunda.

Federal Mevduat Sigorta Kurumuna (FDIC) göre:

Örneğin Silvergate, geleneksel finans (TradFi) şirketleri kriptoya yatırım yapmayı seçmeleri durumunda sorumluluğu üstlenmelidir.

Bianco, “Bu, kriptonun yüzleşmek zorunda kalacağı bir leke.” diyor ve devam ediyor:

Gelişmelere rağmen Bianco, kriptonun umutsuz vaka olmadığını düşünüyor ve günün sonunda ekosistemin kazançlı çıkacağını belirtiyor.

Bu makale ilk olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir