Taekwondo’da tarihi başarı! Toplam 10 madalya…

Taekwondo Milli Takımı tarihi başarı elde etti. Bulgaristan’ın Sofya kentinde 3-6 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen Bulgaristan Açık Taekwondo Turnuvası’nda Türk sporcuları 2 altın 2 gümüş 6 bronz madalya kazandı.

Paris 2024 Olimpiyatlarına da puan vermesi sebebiyle hayli önemli bir organizasyon olan Bulgaristan Açık Turnuvası’nda 54 kiloda Deniz Dağdelen ve 58 kiloda Ömer Faruk Dayıoğlu altın madalyaya ulaşan isimler oldu.

49 kiloda Merve Dinçel, 57 kiloda Hatice Kübra İlgün gümüş gümüş madalya kazandı. 49 kiloda Rukiye Yıldırım, 73 kiloda Sude Yaren Uzunçavdar, 68 kiloda Ferhat Can Kavurat 74 kiloda Muhammet Emin Yıldız, 80 kiloda Hüseyin kartal ve + 87 kiloda Emre Kutalmış Ateşli ise bronz madalya elde eden sporcular oldu.

Şahin: “Ülkemizi en iyi şekilde temsil ettik”

Taekwondo Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin, Bulgaristan Açık Turnuvası’nda 10 madalya kazandıkları için büyük mutluluk yaşadıklarını ifade ederek, “İyi bir hazırlık dönemi geçirmiştik. Paris 2024 Olimpiyatlarına puan vermesi sebebiyle bizim için önemli bir organizasyondu. 2 altın 2 gümüş 6 bronz madalya kazanan sporcularımızı yürekten tebrik ediyorum. Daha fazla altın madalya kazanabilirdik. Küçük hatalar sebebiyle 2 altın madalya kazanabildik. Sonuçta 10 madalya kazandık. Kazandığımız madalyalarımızı depremzedelere ve depremde hayatını kaybedenlere adıyoruz. Bundan sonra önümüzdeki maçlara bakacağız” diye konuştu. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir