Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı’dan orman köylülerine müjde

Bakan Yumaklı, 6’ncı Kanyon ve Doğa Sporları Festivali ve bir dizi ziyarette bulunmak için memleketi olan Kastamonu’nun Pınarbaşı ilçesini ziyaret etti. Yumaklı, önce Pınarbaşı Kaymakamlığı’nı, daha sonra ise Pınarbaşı Belediyesi ve AK Parti İlçe Başkanlığı’na ziyaretlerde bulundu. Atatürk Parkı’nda da memleketlisi vatandaşlarla bir araya gelen Yumaklı, burada vatandaşlarla bir süre sohbet ederek talepleri dinledi.

‘TÜRKİYE YÜZYILI’NI İNŞA ETMEKTE KARARLIYIZ. BUNUN İÇİN GENÇLERİMİZE, KADINLARIMIZA İHTİYACIMIZ VAR’

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, 6’ncı Kanyon ve Doğa Sporları Festivali için Kastamonu’nun Pınarbaşı ilçesini ziyaret etti. Bakan Yumaklı, burada yaptığı konuşmada, “Orman köylülerimiz 5 Ekim’den itibaren yakacak odun için ödemiş oldukları paranın bundan sonra 3’te 1’ini ödeyecek. İkincisi; ev yapımı için, samanlık yapımı için, ahır yapımı için burada da ağaç tahsisatını yine aynı şekilde 3’te 1’ine alacaksınız. Ayrıca ormanda çalışan kardeşlerimizin yapmış oldukları işlerden alacakları paranın 100 bin lira olduğunu düşünelim, eğer kendi sigortasını ödüyorsa 5 bin lirasını Orman Genel Müdürlüğü verecek” dedi.

Bakan Yumaklı, festivalde yaptığı konuşmada, “Pınarbaşı’nın bu tür kurumsal etkinliklere ihtiyacı var. Emeği geçenlere teşekkür ederim. Pınarbaşı’mızın kanyonları, çayları, mağaraları var. Aklınıza ne gelirse doğal güzellikleri var. Bu güzelliğin farkında olmamız lazım. Ben buradan birkaç müjde vermek isterim. Orman köylülerimiz 5 Ekim’den itibaren yakacak odun için ödemiş oldukları paranın bundan sonra 3’te 1’ini ödeyecek. İkincisi; ev yapımı için, samanlık yapımı için, ahır yapımı için burada da ağaç tahsisatını yine aynı şekilde 3’de 1’ine alacaksınız. Ayrıca ormanda çalışan kardeşlerimizin yapmış oldukları işlerden alacakları paranın 100 bin lira olduğunu düşünelim, eğer kendi sigortasını ödüyorsa 5 bin lirasını Orman Genel Müdürlüğü verecek. Türkiye Yüzyılı’nı inşa etmekte kararlıyız. Bunun için gençlerimize, kadınlarımıza ihtiyacımız var. Eğer, bu memleketin evladıysanız atalarınızın, babalarınız topraklarına sahip çıkın. Umut sizde, gelecek sizde” sözlerini kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x