Kurban Bayramı’nda Eczaneler Açık mı 2024? Eczaneler Ne Zaman Açılacak? (Nöbetçi Eczane Sorgulama)

İşte eczanelerin Kurban Bayramı boyunca ve sonrasında çalışma durumu ile ilgili bilgiler:

Eczaneler Kurban Bayramı’nda Açık mı?

Kurban Bayramı 16-19 Haziran 2024 tarihlerini kapsıyor. Bu tarihlerde eczaneler, resmi ve dini bayram günleri nedeniyle kapalı olacak. Ancak, nöbetçi eczaneler hizmet vermeye devam edecek. Bayram tatili süresince (16-17-18-19 Haziran) sadece nöbetçi eczaneler açık olacak.

Eczaneler Ne Zaman Açılacak?

Bayram tatili sonrası, eczaneler 20 Haziran 2024 Perşembe günü itibariyle normal çalışma düzenine geri dönecek ve hizmet vermeye devam edecek.

Nöbetçi Eczane Nasıl Sorgulanır?

Nöbetçi eczaneleri sorgulamak oldukça basit:

e-Devlet Üzerinden Sorgulama: Sağlık Bakanlığı tarafından hayata geçirilen uygulama ile vatandaşlar e-Devlet üzerinden nöbetçi eczaneleri sorgulayabilirler. “TİTCK – Nöbetçi Eczane Sorgulama” ekranını kullanarak yaşadığınız il ve ilçede nöbetçi olan eczaneleri öğrenebilirsiniz.

Hastaneler Bayramda Açık mı?

Bayram tarihlerinin resmi tatil olarak değerlendirilmesi nedeniyle hastanelerde poliklinikler açık olmayacak. Ancak, acil servisler bayram boyunca 7/24 hizmet vermeye devam edecek.

Özet: Kurban Bayramı süresince eczaneler kapalı olacak, ancak nöbetçi eczaneler hizmet verecek. Normal çalışma düzenine 20 Haziran 2024 itibariyle geçilecek. Nöbetçi eczaneleri e-Devlet üzerinden kolayca sorgulayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x