Steam Türkiye’de Haftanın En Çok Satanları: Dolarla İlk Alışverişlerimizde Neler Aldık?

Steam’in 20 Kasım’da TL’yi bırakıp ülkemizde de dolar üzerinden fiyatlandırmaya geçmesiyle yeni bir dönem başladı. Steam Sonbahar İndirimleri devam ederken dolar kararı sonrasındaki ilk haftamızda bakalım ülkemizde en çok satan oyunlar neler oldu?

1. Counter-Strke 2 yine tahtını kimselere kaptırmadı.

Oynaması tamamen ücretsiz olan Counter-Strike 2 indirim döneminde de birincilik koltuğunu korumayı başardı. CS:GO’nun halefi geliştiricilerin düzenli güncellemeleri ile birlikte oyuncular nezdindeki inceleme puanlarını da düzeltmeye başladı.

2. Futbol aşkımızı dolar da durduramadı.

EA Sports FC 24 henüz Steam’in tavsiye ettiği MENA bölgesi fiyatlandırmasına geçmeyen oyunlardan. 69,99 dolardan satılan oyun şu anda indirimler kapsamında 34,99 dolarlık fiyatıyla satışta. İndirimli haliyle hemen hemen eski indirimsiz fiyatıyla aynı olan EA Sports FC 24 bu hafta bir sıra yükselişte.

3. Milli terapimizi bu fiyata görmüşken affetmedik.

Dolar kararının ardından ülkemizde de 10,02 dolara satılmaya başlanan Euro Truck Simulator 2 indirimler kapsamında 2,50 dolar, yani 70 liranın biraz üstüne inmiş durumda. Hal böyle olunca hala kütüphanesine bu oyunu eklememiş oyuncular da fırsatı kaçırmayarak ETS2’yi 9 sıra birden yükselterek üçüncülük koltuğuna oturttular.

4. İndirimlerin yaradığı bir diğer oyun ise Forza Horizon 5 oldu.

32,78 dolarlık fiyatı indirimler kapsamında 16,39 dolara inen oyun roket gibi fırladı desek yalan olmaz zira geçtiğimiz haftaya göre tam 16 sıralık bir yükselişten bahsediyoruz!

5. Bu hafta beşincilik koltuğunda ise Diablo 4 oturuyor.

Geçtiğimiz aylarda Steam’e de eklenen Diablo 4 son sezonu ile oyuncuların gönlünü biraz da olsa kazanmayı başardı. Yüzde 40’lık indirimle 41,99 dolara inen Diablo 4 en son incelemelerini de çoğunlukla olumlu seviyesine çekmeyi başarmış vaziyette.

Listenin geri kalanı ise şöyle:

  • Red Dead Redemption 2

  • Lethal Company

  • Call of Duty

  • PUBG: Battlegrounds

  • Black Desert

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x